Nasi partnerzy

Fruit of the Loom

Fruit of the Loom

Firma Fruit of the Loom została założona w roku 1851 przez dwóch braci z Rhode Island, w Stanach Zjednoczonych. Firma B.B and R. Knight Corporation otworzyła wówczas pierwsze przędzalnie i rozpoczęła produkcję dobrej jakości tkanin bawełnianych i tekstyliów.

Pięć lat później narodziła się nazwa Fruit of the Loom, której inspiracją były rysunki owoców wykonane przez córkę jednego z klientów firmy.

W roku 1871 nazwa Fruit of the Loom stała się oficjalną nazwą i taka właśnie nazwa została zarejestrowana jako znak handlowy o kolejnym numerze 418. Oznacza to, że firma posiada jeden z najstarszych znaków handlowych na świecie, jest firmą straszą od firmy Coca-Cola, żarówki elektrycznej a nawet skromnej torby papierowej.

Mając 160-letnie doświadczenie w produkcji dobrej jakości tekstyliów, firma Fruit of the Loom rozrosła się i stała się wiodącym producentem w branży odzieżowej.

W roku 2002 firma Fruit of the Loom została przejęta przez Berkshire Hathaway Group, której prezesem był jeden z najznamienitszych biznesmenów na świecie, Pan Warren Buffett. Fakt pozostawania częścią takiej organizacji daje bezpieczeństwo finansowe oraz mocną bazę, na której możemy budować naszą przyszłość.

W niedawnej przeszłości firma Fruit of The Loom przejęła firmę, Russell Corporation, na którą składa się szereg znanych globalnych marek takich jak Russell Athletic, Spalding i Brooks. W ostatnich latach przejęliśmy również dział bielizny Korporacji VF wraz z wysoce uznaną marką Vanity Fair, co jest kolejnym dowodem stałego wzrostu Fruit of the Loom.

Jako globalne przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 28,000 pracowników na całym świecie inwestujemy w nasze przedsiębiorstwo w sposób ciągły oraz cały czas poszerzamy naszą działalność na nowych rynkach. Taka wizja przyszłości sprawia, że klienci zawsze uzyskują taką jakość i usługi jakich można oczekiwać od jednego z największych na świecie przedsiębiorstw w branży odzieżowej.

Russell

Russell

W historii firmy Russell od zawsze można było znaleźć opowieści o pomysłowości, jakości i wszechobecnej etyce. Opowieści zarówno o produktach nowych, jak i uwielbianych od dawna. Są tu historie o innowacyjnych włóknach oraz odzieży noszonej z dumą i darzonej uczuciem. Niektórzy chcą być pionierami. Inni perfekcjonistami. A my zawsze mówiliśmy: „bądźmy najlepszymi nowatorami”. Właśnie dlatego od 1902 roku jesteśmy pionierami w tym, co robimy. Obecnie uchodzimy w branży za jednego z niewielu producentów, który zatrudnia własny zespół projektantów. Każde włókno opowiada swoją historię. Chcemy się z Tobą podzielić kilkoma z nich.

Produkowane w stylu Russell od 1902 roku.

W 1902 roku młody mężczyzna o imieniu Benjamin Russell rozpoczął produkcję odzieży z 12 pracownikami na pokładzie. Mając do dyspozycji zaledwie 10 maszyn do szycia, rozpoczęli oni podróż, która zaprowadziła firmę na sam szczyt i uczyniła z niej jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek odzieżowych na świecie. Po ponad 110 latach nadal produkujemy ubrania w stylu Russell i nadal wymyślamy nowe produkty, procesy i formy współpracy z naszymi odsprzedawcami i dystrybutorami.

"Made by Russell", czyli wyprodukowane z odpowiedzialnością

Wszystkie nasze obiekty produkcyjne posiadają certyfikat WRAP – niezależnego światowego programu akredytacji produkcji zrównoważonej. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję, że zakłady te stosują się do międzynarodowych standardów etycznej produkcji, a także do miejscowych przepisów. Cała nasza kolekcja odpowiada standardom Oeko-Tex Standard 100, które zakazują stosowania nielegalnych lub szkodliwych substancji do produkcji wyrobów włókienniczych.

Uneek

Uneek

Brytyjska firma Uneek Clothing jest znana na polskim rynku przede wszystkim dzięki wysokiej jakości polarom. Przez ostatnie cztery lata stały się one hitem sezonu jesienno-zimowego. Warto jednak pamiętać, że Uneek w swojej ofercie posiada nie tylko polary, ale także szeroką gamę koszulek, bluz i polówek.

W ofercie polarów posiadamy fasony damskie oraz męskie w gramaturze 300 oraz 380 g/m2. Dodatkowym atutem jest szeroki zakres rozmiarowy od XS aż do 4XL.

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich używanie, bez zmiany ustawień przeglądarki.

Dowiedz się więcej.Zamknij