Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Kategorie blogów
Najnowsze komentarze
Szukaj artykułu
Powiązane artykuły

Rodzaje znakowania odzieży

Wysłany dnia1 rok temu Przez
Ulubiony0
Rodzaje znakowania odzieży
Metody znakowania odzieży

Jak można nanieść nadruk na odzież ?


Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakiego rodzaju metody druku można wybrać do dekoracji swoich ubrań? Czy wiesz, że każda metoda jest dostosowana do różnych potrzeb, w zależności od np. materiału i wielkości zamówienia? Dowiedz się więcej o najczęściej stosowanych typach technik druku.  


Która metoda pasuje do Twoich indywidualnych potrzeb odzieżowych?

Wszyscy mamy różne wymagania, jeśli chodzi o odzież na zamówienie. Niezależnie od tego, czy szukasz niestandardowych koszulek dla pracowników, klubu sportowego czy imprezy firmowej, niestandardowych polo do sklepu internetowego, bluz z kapturem, polarów czy kurtek na chłodniejsze dni, Alter Graf ma metodę dekoracji odpowiednią dla każdego rodzaju odzieży i każdego żądania.


Sitodruk  - oszczędność czasu i uzyskanie wytrzymałego nadruku

 

Jest to najbardziej efektywny i najszybszy sposób na przeniesienie dowolnego wizerunku na odzież. Cały proces polega na wykonaniu odpowiedniej matrycy, nałożeniu na nią farby i dociskaniu jej do powierzchni materiału.
Metoda ta charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i ciężkie warunki atmosferyczne. Dodatkowo wzór nie zmyje się po wielokrotnym praniu.
Sitodruk jest możliwy w dowolnie wybranych kolorach, w przypadku dużych ilości (np. od ok. 100 sztuk), cena sitodruku staje się bardziej ekonomiczna.
Uwaga: Jeśli potrzebujesz przejść tonalnych lub wydruków powyżej formatu A4 - użyj techniki DTGSublimacja - ekologiczne rozwiązanie pozwalające uzyskać żywe kolory


 
Specjalne farby sublimacyjne są przenoszone na papier w połączeniu z odpowiednią drukarką. W drugim etapie procesu, w obecności wysokiej temperatury i ciśnienia, projekt przenoszony jest na odzież. Metoda ta pozwala uzyskać żywe kolory druku, które są bardzo odporne na promieniowanie UV.
Sublimacja jest metodą przyjazną dla środowiska, gdyż bazuje na farbach wodnych zamiast farb pigmentowanych olejnych lub rozpuszczalnikowych.

DTG - można zrobić przejścia tonalne, ilości minimalne w przystępnej cenie

 
Jest to technika najmniej czasochłonna, ponieważ nie wykorzystuje płyt, matryc, ekranów i tym podobnych. Grafika drukowana jest bezpośrednio z urządzenia na odzieży. Po podgrzaniu w prasie druk staje się bardzo trwały.
W metodzie druku bezpośredniego na odzieży (DTG), w odróżnieniu od sitodruku, możliwe jest wykonywanie przejść tonalnych i dużych grafik. Co najważniejsze, przy tej metodzie możliwe jest drukowanie z zaledwie jednej sztuki przy niskich kosztach.
Uwaga: druk DTG jest stosowany tylko na odzieży w 100% bawełnianej.  


Termotransfer - trwała i elastyczna metoda znakowania odzieży, czapek, toreb i innych akcesoriów


Druk termotransferowy z pwodzeniem można zastosować na bawełnie, poliestrze lub mieszance tych.Niewielkie nakłady to idealne pole do wykorzystania termotransferu. Napisy, logo, nieskomplikowane grafiki nadają się świetnie do tej metody nadruku. Wyrózniamy dwie opcje foli stosowanej do termotransferu, folię flex (elastyczna i gładka) oraz folię flock (mniej elastyczna i o fakturze materiału).

Haft - wysoka trwałość i zdobienie, które wzbogaca każdy rodzaj odzieży


Haft jest najstarszą techniką zdobienia, charakteryzuje się wysoką trwałością - właściwości nie ulegają pogorszeniu po wielokrotnym praniu lub normalnym użytkowaniu w czasie. Ponadto hafty są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, wzbogacają każdy rodzaj odzieży, np. koszulki, kaptury, koszulki polo czy odzież roboczą.
Nasi klienci stosują metodę haftu głównie na odzieży wykonanej z mieszanki poliestru z bawełną lub 100% poliestru.Ile kosztuje odzież z nadrukiem?

Cena odzieży na zamówienie jest obliczana indywidualnie, w zależności od ilości sztuk, wybranej techniki oraz, w przypadku sitodruku, ilości kolorów.


Zaprojektuj ubranie na zamówienie dla swojej firmy. W Alter Graf możesz wybierać spośród różnych stylów produktów, kolorów, rozmiarów, tkanin. Możesz wysłać do nas e-mail lub po prostu skorzystać z naszego kreatora online.


Powiązane artykuły
Jak wykonujemy znakowanie odzieży?  Poradnik

Jak wykonujemy znakowanie odzieży? Poradnik

PrzezMateusz Cieślak 1 rok temu
Lekkie bluzy, które mozna ubrać pod kurtkę

Lekkie bluzy, które mozna ubrać pod kurtkę

PrzezMateusz Cieślak 1 rok temu
Historia Fruit of the Loom

Historia Fruit of the Loom

PrzezMateusz Cieślak 1 rok temu
Dodaj komentarz
Zostaw odpowiedź
Proszę zaloguj się aby opublikować komentarz.

Ustawienia

Menu

Załóż darmowe konto, aby zapisać ulubione rzeczy.

Zaloguj się

Załóż darmowe konto, aby używać listy życzeń.

Zaloguj się